Lyčkopis

Čerti opět řádili, Mikuláš s anděly naděloval

Mikulášská nadílka proběhla tradičně, letos již 15. rokem. Svatý Mikuláš s množstvím čertů a andělů navštívil i MŠ na Lyčkově náměstí a detašované pracoviště v Pernerově ulici.

Návštěvy Mikuláše, čerta a Anděla jsou dlouholetou tradicí nejen v rodinách, ale i na Lyčkárně. Žáci devátých tříd se převlékli do úžasných kostýmů, zastupovali nebe i peklo a chodili jak štědří Mikuláši, tak pekelní čerti spolu s hodnými anděly.

Letošní deváťáci se rozdělili do šesti skupin a během vyučování navštívili 25 tříd. Zlobivé děti se právem obávaly, čerti je chtěli odnášet do pekel, většina žáků tak neunikla pomalování opravdu pekelně černou barvou. Dobrotiví třídní učitelé se však nedali a ve všech případech děti zachránili. Vzhledem k tomu, že byla většina žáků po celý rok „hodná“, o pravou mikulášskou nadílku v podobě čokoládových figurek nebyl nikdo ochuzen.

Akce je dětmi každoročně očekávaná, tato tradice má na Lyčkárně silné kořeny. Bezpochyby se tak i příští rok 5. prosince žáci budou moci znovu těšit na silné zážitky.

Foto: Mgr. Jan Kubát / Editor: Mgr. Michaela Smolařová

Přidat komentář