Lyčkopis

Malí atleti si vyzkoušeli přespolní běh

Ve čtvrtek 19. října proběhl v Čimickém háji opět přespolní běh jako trojutkání mezi atlety ze Šutky, AC Praha a Lyčkárnou. Účast byla poměrně slušná a tak bylo k vidění několik početných závodů. Začaly mladší holky, poté kluci a pak dvě kategorie starších. Okruh byl pro všechny stejný, jen s tím rozdílem, že mladší ho běželi dvakrát a starší třikrát, tedy cca 800 a 1200m. Počasí akorát tak na delší běh, krásné podzimní listí, fandící rodiče, kamarádi, kolemjdoucí a na konci malé sladké odměny pro vítěze. Těšíme se na další společné závody na jaře!

Abychom si prověřili naše malé atlety na závěr podzimu, uspořádali jsme i pro ně na konci října malý přespolní běh v Kaizlových sadech. Nejprve pro ty v úterý a ve středu jsme to zopakovali. Kategorie jsme zvolili obdobně jako v Čimičáku, aby děti okoukly už svoje soupeře do celé sezóny. Na programu bylo velké množství zatáček, několik přeběhů terénem a opět pro starší o okruh navíc, cca 600 a 1200m. Na všech bylo vidět velké nasazení a chuť závodit, ale pro vítězství v takovém závodě už není potřeba jen kondice, ale už i nějaká taktika, takže se nám stalo, že několik kluků zapomnělo trasu a bohužel tak přišlo o medaili, protože zkracování trati není přípustné. Každopádně všichni mají velkou pochvalu, že závod nevzdávali a dokončili až do cíle a při závěrečném vyhlašování popřáli vítězům k jejich úspěchu.

Určitě to nebyl poslední takový závod, takže se máte všichni na co těšit a snad ještě i v zimě zvládneme jeden velký společný závod!

 

Přidat komentář