Lyčkopis

Piánko zpívalo koledy: v Lysé nad Labem a na Staroměstském náměstí

Lysá nad Labem – 9. 12.

Školní pěvecký sbor Piánko vystoupil 9. 12. 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem na Mezinárodním festivalu Poklad národů a vyhlášení soutěží Miss/Mister Interbrilliant World Christmas Stars & Angels, Top Talent Interbrilliant World Top Fashion Designer Interbrilliant World. Festival probíhal od 6. do 9. prosince v Poděbradech a právě v Lysé nad Labem.

Sbor vystoupil v neděli v rámci doprovodného programu, po nastoupení všech účastníků soutěže. Zazněly vánoční písně a děti je doprovodily na melodické i rytmické nástroje.

Staroměstské náměstí, Praha – 12. 12.

Ve středu 12. prosince 2018 zazpíval sbor Piánko na Staroměstském náměstí v hlavním programu akce  “Česko zpívá koledy“, která rozezněla náměstí letos už poosmé. Zazněly klasické vánoční koledy a účast diváků byla veliká. Začínalo se v 18 hodin přímým přenosem do všech koutů naší republiky, ale i za její hranice. Zpívalo se na Slovensku, v Mnichově, v Římě, v Athénách, v Istanbulu, ale i na mnoha dalších místech.

Akci podporoval Český rozhlas Region a v jeho vysílání zazněly koledy naživo. Děti zazpívaly společně se zpěvákem Vlastimilem Horvátem (výhercem druhé řady televizní soutěže Česko hledá SuperStar). Diváci je odměnili bouřlivým potleskem. Děkujeme všem rodičům, kteří nás na zmíněné akce doprovázeli.

Autor článku: Mgr. Marcela Bílá / Nahrávka: Boyan Malinov / Editor: Matouš Ettler

Přidat komentář